Фінансова допомога біженцям з України для оренди житла

  • Листопад 04, 2024
Фінансова допомога біженцям з України для оренди житла

Потрапляючи до Польщі біженці з України можуть претендувати на тимчасове проживання у спеціальному соціальному центрі. Згодом їм доведеться шукати способи для оренди житла та працевлаштування. Обмежені фінансові можливості та недовіра до іноземців з боку орендодавців ускладнюють цей процес. Фонд Habitat Poland пропонує програму комплексної допомоги біженцям Krok do Domu. У рамках цієї ініціативи українці у Польщі набувають всебічної допомоги при пошуку та оренді доступного житла, в тому числі юридичного, фінансового, організаційного характеру. Докладніше про аспекти існуючих програм, їх ефективність та способи участі розповімо далі.

Суть програми «Крок до дому»

Соціальна програма розроблена спеціально для українських біженців, які змушені залишити свої будинки через військові дії, в рамках міжнародного партнерства та взаємної підтримки. Розраховувати на допомогу може кожен українець у статусі тимчасового захисту, який відповідає таким критеріям:

  •   наявність документа, що підтверджує перетин польського кордону після 24.02.2022 року;
  •   перебування на території країни у момент подання заяви;
  •   запланована оренда житла терміном від 12 місяців;
  •   мінімальний дохід сім'ї в межах 3000-4500 злотих на місяць залежно від Воєводства;
  •   підтверджений статус особи із групи особливого ризику втрати житла (зона бойових дій, тимчасово окуповані території).

Повний перелік вимог можна дізнатись на офіційному сайті фонду. Програма діє на всій території Польщі. Взяти в ній участь можна на умовах безкоштовної реєстрації, подання необхідного пакету документів та часткової оплати видатків на оренду житла. Детальні умови обумовлюються в індивідуальному порядку.
Вирішення житлового питання передбачає огляд варіантів житла в реальному часі. Тому важливою є фізична присутність заявника в населеному пункті, в якому він планує оселитися. Також організатори програми акцентують увагу на щирості учасників та достовірності наданої ними інформації про свій рівень доходу та фактичні житлові умови.

Програма Крок до дому

Шаг до дому: доступні формати допомоги

Фонд Habitat Poland пропонує кілька форматів співробітництва. Учасник може претендувати на підтримку під час вирішення організаційних питань, а саме у пошуку доступних варіантів житла, оформлення юридичної складової, а також фінансування оренди житла:

  1.  Під час пошуку житла фонд надає інструкцію для самостійної активності, оплаченого агента з нерухомості для віддаленого підбору варіантів житла або фінансування ріелтора, обраного учасником програми.
  2.  Під час підписання договору оренди – юридичний супровід у вигляді підбору стандартизованих договорів звичайної та тимчасової оренди, встановлення мобільного додатка для дистанційного підписання договору, страхування для обох сторін, супровідних послуг нотаріуса, перекладача.
  3.  Якщо клієнт відповідає додатковим критеріям відповідно до програми, йому можуть запропонувати часткове покриття витрат на оренду, а також дофінансування депозиту.
  4.  У разі покращення життєвої ситуації програма передбачає часткове фінансування стажування, професійних, мовних курсів, оплати дитячого садка, а також інформаційну підтримку для вирішення побутових питань.

Формат взаємодії може запросити учасник програми, а під час співбесіди та перевірки даних представники програми скоригують його для відповідності соціальним нормативам.

Як подати заявку на участь

Подання документів на участь у соціальній програмі «Крок до дому» дистанційне. Насамперед необхідно заповнити анкету учасника, яку можна знайти на сайті фонду. Текст доступний трьома мовами – українською, російською та польською. Її рекомендується подавати не раніше ніж за 31 день до запланованої дати оренди житла. Термін обробки та перевірки анкети становить у середньому 7 днів, але залежить від потоку бажаючих у конкретний момент. Результат перевірки заявник отримає у електронній формі. У разі позитивної відповіді до нього буде прикріплено менеджера, який допоможе організувати всі заявлені процедури з оренди житла та поліпшення побутових умов.

Крок до дому

Часткове відшкодування оренди житла від Червоного Хреста Польщі

Ще одну програму для покращення житлових умов українських біженців організував польський Червоний Хрест разом із Польським центром міжнародної допомоги. Програма діє у 16 ​​воєводствах з рівними правилами участі. На відміну від програми «Крок до дому», ця ініціатива передбачає лише часткове фінансування оренди протягом перших 6 місяців за такою схемою:

  • повне покриття завдатку та орендної плати за 1 місяць проживання;
  • 80% орендної плати за другий і третій місяць;
  • 50% орендної плати за 4-й та 5-ий місяць;
  • 30% вартості житла за 6-й місяць.

Пошук варіантів житла у межах обумовленої суми учасник програми здійснює самостійно. Для цього він може скористатися послугами агента з нерухомості, але власним коштом.

Читайте також: Як зняти житло у Польщі: корисні поради

Для реєстрації у програмі потрібно:

  1. Заповнити онлайн-заявку, розміщену на офіційних сайтах установ-організаторів, надавши особисті, контактні дані, документи, що підтверджують соціальний статус у Польщі, інформацію про умови життя, матеріальний стан та професію.
  2. Дочекатися дзвінка менеджера протягом 7 днів з моменту відправки заявки з результатами перевірки та рішенням щодо подальшої допомоги.
  3. Пройти співбесіду для додаткової перевірки документів та обговорення умов співробітництва, затверджених у сертифікаті на участь у програмі.

Після реєстрації у програмі учаснику надається 30 днів на пошук відповідного житла та підписання договору оренди. На його підставі організатори проведуть фінансування, виконавши свої зобов'язання.


Олена Черненко

Олена Черненко

Олена є визнаним експертом в галузі автобусних перевезень. Завдяки глибокому розумінню галузі та багатому досвіду, Олена заслужила репутацію надійного партнера, працюючи як з великими перевізниками, так і з приватними компаніями. Її експертиза включає планування маршрутів, аналіз безпеки та ефективності транспортних рішень. У своєму блозі Олена пропонує професійні поради, аналізує поточні тенденції ринку та ділиться своїм досвідом, щоб допомогти читачам краще зрозуміти світ автобусних перевезень.

Пов'язані публікації