Що можна провозити до Польщі автобусом

 • Лютий 02, 2024
Що можна провозити до Польщі автобусом

Це, напевно, одне з найпопулярніших запитань для тих, хто їде в Польщу не в один кінець, а планує повертатися або подорожує на регулярній основі. Навіть якщо це ваш перший виїзд до Польщі - знати про те, що можна ввозити, а що ні - це дуже важливо! Давайте розберемося з цим у цій статті. 

Продукти харчування

На будь-якій митниці до цього ставляться серйозно, Польща не виняток. Ось що МОЖНА ввозити:

 1. Морепродукти, до 20 кг на одну людину. Якщо йдеться про рибу або будь-які продукти, до яких це можна застосувати, - все повинно бути випатрано й очищено. Тобто, "свіжу" і необроблену рибу ввозити не можна. 

 2. Мед і червона ікра, не більше 2 кг і 125 грам на людину відповідно. 

 3. Дитяче харчування, тільки в оригінальній упаковці. 

А тепер про те, які продукти харчування до ввезення і вивезення категорично ЗАБОРОНЕНІ:

 1. Будь-які консерви (без винятків).

 2. М'ясо та будь-яка м'ясна продукція, сало.

 3. Будь-яка молочна продукція (сир, кисломолочний сир, тощо).

 4. Будь-які овочі та фрукти. Виняток: ананаси, банани, кокоси, фініки та дуріани (екзотичні плоди з Південно-Східної Азії, що за смаком нагадують солодкий крем, але мають дуже специфічний запах).

Важливо зазначити, що в майже всіх випадках, дозволені для ввезення та вивезення продукти розраховуються на одну людину. Тобто, якщо ви їсте зі знайомими та друзями, компанією, наприклад, у 5 осіб - то вам можна буде ввезти або вивезти вже не 2 кг меду, а 10, і так далі.

Грошові кошти

Це питання досить специфічне. Давайте обговоримо все по пунктах:

 1. Якщо йдеться про електронні гроші в будь-якій формі (банківський рахунок, криптовалюта, електронні гаманці тощо) - жодних заборон немає, електронної валюти у вас може бути скільки завгодно. 

 2. Готівка. Тут усе трохи складніше. По-перше, вам не можна мати більше 10.000 євро (або будь-якої іншої валюти, сума якої еквівалентна 10.000 євро). Але при цьому ви зобов'язані мати певну суму грошей, яка свідчила б про те, що у вас є на що жити в країні. По суті це просто підтвердження того, що ви зможете себе прогодувати, орендувати житло тощо. Сума розраховується виходячи з вашого часу перебування в країні та мети.

Для біженців це правильно сильно спрощено і достатньо мати хоч якісь гроші, щоб дістатися до місця призначення і прожити перший час до знаходження роботи.

Читайте также: Як дістатися з України до аеропортів Польщі

Алкоголь і тютюнова продукція

Досить актуальне питання для багатьох. Насамперед слід уточнити, що норми щодо ввезення такої продукції на наземному транспорті (автобуси, машини, поїзди) сильно відрізняються від норм авіаперевезень.

На момент 2024 року при перетині кордону з Польщею особам, які досягли 18 років, дозволено провозити такі кількості алкогольної продукції:

 • Вино - до 4 літрів

 • Пиво - до 16 літрів

 • Алкоголь, міцністю понад 22% об. - до 1 літра

 • Етиловий спирт 80% об. або більше - до 1 літра

 • Кріплені або ігристі вина - до 2 літрів

 • Інший алкоголь, міцністю менше 22% об. - до 2 літрів

Тим, хто перетинає кордон, дозволено ввозити тютюнові вироби в обсязі:

 • Сигари - 10 шт.

 • Сигарили - 20 шт.

 • Сигарети - 40 шт.

 • Тютюн - 50 грам

 • Стіки IQOS - 8 грам

 • Рідина для вейпа - 10 мл

Що можна провозити до Польщі автобусом

Ліки

Ввезення наркотичних, психотропних та аналогічних препаратів до Польщі суворо заборонено. Однак існує виняток для ліків, необхідних для продовження лікування на території Республіки Польща. Для таких випадків ввезення ліків дозволено тільки після отримання окремого дозволу від Головного фармацевтичного інспектора.

В інших випадках, ввезення ліків для особистого користування допускається в кількості до 5 мінімальних упаковок кожного препарату. При цьому ліки мають бути чітко ідентифіковані. Не існує окремих норм для ввезення антибіотиків; дозволено ввозити до 5 мінімальних упаковок антибіотиків.

Зброя 

Зазвичай ввозити зброю не можна. Але бувають ситуації, коли це потрібно, наприклад, для спорту, полювання або захисту дипломатів. У таких випадках потрібно отримати дозвіл, перекласти документи й отримати дозвіл на зброю вже в Польщі після в'їзду.

Рослини

Якщо розглядати ввезення рослин з України (як живих, так і зрізаних), теоретично це не заборонено. Однак для цього потрібен фітосанітарний сертифікат, який підтверджує, що рослини не містять певних шкідників.

Цей документ отримати доволі дорого і не швидко, тому варто звертатися по нього лише у випадках крайньої потреби.

Що в підсумку?

Міжнародні поїздки автобусами: Правила можуть періодично змінюватися. Існують загальноєвропейські стандарти, проте кожна країна має право тимчасово встановлювати свої власні обмеження. Перед подорожжю рекомендується перевірити актуальні норми на офіційних ресурсах.


Олена Черненко

Олена Черненко

Олена є визнаним експертом в галузі автобусних перевезень. Завдяки глибокому розумінню галузі та багатому досвіду, Олена заслужила репутацію надійного партнера, працюючи як з великими перевізниками, так і з приватними компаніями. Її експертиза включає планування маршрутів, аналіз безпеки та ефективності транспортних рішень. У своєму блозі Олена пропонує професійні поради, аналізує поточні тенденції ринку та ділиться своїм досвідом, щоб допомогти читачам краще зрозуміти світ автобусних перевезень.

Пов'язані публікації