Як дістатися з України до аеропортів Польщі

  • Січень 01, 2024
Як дістатися з України до аеропортів Польщі

У зв'язку з подіями останніх майже двох років це досить актуальне питання. Ми спробуємо відповісти на нього настільки, наскільки це можливо. 

Перевірте, чи дозволено виїзд

Перше, що варто зробити – переконатися, чи дозволено для вас виїзд із країни. Насамперед це стосується чоловіків призовного віку без необхідних документів. Однак це також може стосуватися жінок деяких професій. 

Також виїзд із країни може бути заборонений тим, хто володіє державною таємницею або представниками деяких посад силових відомств. Якщо ви плануєте виїхати з неповнолітньою дитиною - переконайтеся, що у вас є всі необхідні дозволи та документи. Те саме стосується домашніх тварин. Все це слід уточнити заздалегідь, а найкраще звернутися до посольства, митниці чи МВС. Зробити все це необхідно в першу чергу, адже якщо немає дозволу - немає сенсу їхати.

Booking.com Search FlightsImage

Де знаходиться найближчий аеропорт? 

Найближчий польський аеропорт до України залежить від того, з якого “сторони” ви заїжджаєте до Польщі. Якщо ви їдете з боку Львова, найближчим буде Міжнародний аеропорт Жешув-Ясенка. Якщо ви заїжджаєте з боку Луцька – найближчим буде аеропорт Любліна.

Популярні автобусні маршрути до Любліна

Слід уточнити, що аеропорт Любліна не рясніє напрямками, і зможе доставити вас всього до кількох міст у Британії, Іспанії та Німеччині. Найбільш оптимальний варіант у даному випадку – Варшавський аеропорт імені Фредеріка Шопена. Це міжнародний аеропорт з безліччю напрямків як по самій Польщі, так і по різних країнах Європи та світу. 

На власному транспорті

де знаходиться найближчий аеропорт

До найближчого польського аеропорту на особистому транспорті з України можна дістатися різними маршрутами в залежності від місця, звідки ви вирушаєте. Наприклад, із західних областей України, таких як Львівська чи Івано-Франківська, шлях на особистому транспорті до найближчих польських аеропортів може бути більш коротким та зручним.

Аеропорт Жешув-Ясенка, який є найближчим польським аеропортом до українського кордону, можна досягти, наприклад, через пункт пропуску на кордоні Мостиська-Краковець. Існують також альтернативні маршрути через інші пункти пропуску.

Важливо враховувати дорожні умови, особливості кордону та маршрут залежно від вашого розташування в Україні. Перед поїздкою краще вивчити оптимальний маршрут, врахувати тимчасові витрати та можливі обмеження на шляху до польського аеропорту своїм особистим транспортом. Також корисно мати план B на випадок проблем чи зміни умов подорожі.

Ну і найголовніше у разі використання особистого транспорту – паркування. Якщо ви плануєте довгу подорож, необхідно подумати про парковку для вашого транспорту. Бажано вибирати саме парковку, що охороняється, з метою безпеки. Її необхідно буде сплатити на весь період вашої подорожі, а також бажано на хоча б кілька днів більше, у разі непередбачених обставин, які можуть змусити вас затриматися.

На автобусі

найближчий польський аеропорт

Дістати до найближчого польського аеропорту можливо також і на автобусі. Наприклад, з різних українських міст є маршрути автобусів до різних польських міст, звідки можна дістатися найближчого аеропорту.

Деякі автобусні компанії пропонують регулярні маршрути до польських міст, таких як Варшава, Краків, Люблін, серед таких компаній, наприклад, є Heybus, а через нашу зручну онлайн платформу ви можете оформити замовлення квитків на автобус не виходячи з дому. Звідти можна дістатися найближчого аеропорту, використовуючи місцеві автобуси, таксі або інші види громадського транспорту.

Популярні автобусні маршрути до Варшави

Перед подорожею краще вивчити розклад автобусів, маршрути та доступні варіанти для пересадок чи додаткового переміщення від польських міст до найближчого аеропорту. Деякі аеропорти мають гарні транспортні зв'язки з містами, що робить процес добирання до них зручнішим та доступнішим для пасажирів.

Поїздом 

дістатись на потязі до польського аеропорту

Дістати до найближчого польського аеропорту можна також і поїздом. А завдяки тому, що УкрЗалізниця нарешті розпочала боротьбу з перекупами, це більше не буде коштувати як кругосвітній круїз у люксовій каюті. Можливостей для таких поїздок може бути не так багато, і вони можуть змінюватись в залежності від вашого розташування в Україні. 

Щоб дістатися поїздом до польського аеропорту, можна використовувати залізничні маршрути, що проходять через прилеглі міста або станції. Однак, в більшості випадків, буде потрібно додатковий транспорт (автобус, таксі або громадський транспорт), щоб дістатися від залізничної станції до аеропорту.

Важливо наперед вивчити доступні залізничні маршрути до найближчих польських міст або станцій, а також способи подальшого переміщення до аеропорту. Деякі аеропорти мають зручні транспортні зв'язки з прилеглими залізничними станціями, що може полегшити подорож.

Обов'язково враховуйте час у дорозі, можливі пересадки та додаткові витрати часу на переміщення від станції до аеропорту, щоб зробити вашу подорож на поїзді до найближчого польського аеропорту найбільш зручною та ефективною.

На орендованому транспорті

Дістатися найближчого польського аеропорту можна і на орендованому транспорті. Оренда автомобіля дозволяє вибирати маршрути, робити зупинки по дорозі та керувати своїм часом.

Перш ніж орендувати транспорт, важливо вивчити можливі маршрути, умови оренди та вимоги перетину кордону між Україною та Польщею. Деякі орендні компанії можуть надавати послугу перетину кордону, але це вимагає попередньої організації.

Після прибуття до Польщі, використання орендованого транспорту забезпечить свободу пересування. Однак, врахуйте дорожні правила та особливості дорожньої інфраструктури у новій країні. Деякі аеропорти можуть надавати паркування для орендованих автомобілів, що полегшить процес передачі транспорту під час від'їзду.

Важливо також розглянути витрати на паливо, страховку та умови оренди. Плануйте свій маршрут заздалегідь, щоб максимально використати вигоду орендованого транспорту для комфортної та ефективної подорожі до найближчого польського аеропорту.

Пішки?

Чисто теоретично дістатися до найближчого аеропорту в Жешуві можна пішки та/або автостопом. Якщо запастися предметами першої необхідності, їжею, похідним рюкзаком та наметом чи спальним мішком – це, в принципі, можливо. Можливо це було б смішним дружнім “челенджем” (викликом), або чимось, що можна зробити “на суперечку”. Але якщо вам серйозно потрібно дістатися аеропорту і у вас є якісь справи – ми настійно НЕ рекомендуємо цей варіант. Навіть якщо ви робите це заради якогось жарту - краще замислитися двічі.


Олена Черненко

Олена Черненко

Олена є визнаним експертом в галузі автобусних перевезень. Завдяки глибокому розумінню галузі та багатому досвіду, Олена заслужила репутацію надійного партнера, працюючи як з великими перевізниками, так і з приватними компаніями. Її експертиза включає планування маршрутів, аналіз безпеки та ефективності транспортних рішень. У своєму блозі Олена пропонує професійні поради, аналізує поточні тенденції ринку та ділиться своїм досвідом, щоб допомогти читачам краще зрозуміти світ автобусних перевезень.

Пов'язані публікації