Чи можна перевозити тварин у міжміському автобусі

 • Вересень 28, 2023
Чи можна перевозити тварин у міжміському автобусі

Правила перевезення тварин у міжміському автобусі в Україні можуть варіюватися в залежності від політики та умов перевізника. Зазвичай, деякі автобусні компанії дозволяють перевезення тварин, але це може бути обмежено певними правилами і вимогами.

Ось кілька загальних правил, які можуть застосовуватися:

 1. Розмір та тип тварини. Деякі компанії можуть дозволяти перевезення лише невеликих тварин, наприклад котів або не дуже великих собак, які знаходяться у спеціальних контейнерах або переносках. Важкі або небезпечні тварини можуть бути заборонені.
 2. Здоров'я тварини. Деякі перевізники можуть вимагати документи, що підтверджують, що тварина є здоровою і має необхідні щеплення.
 3. Попереднє бронювання. Зазвичай потрібно зарезервувати місце для тварини заздалегідь, оскільки кількість місць для перевезення тварин може бути обмеженою.
 4. Вартість та додаткові вимоги. Деякі автобусні компанії можуть стягувати додаткову плату за перевезення тварини. Крім того, можуть бути вимоги щодо утримання тварини під контролем, надання їжі та води, а також використання спеціального контейнера.

Якщо ви плануєте перевозити вашого улюбленця разом з Heybus, то ось інформація яка вам може знадобитися:

 1. У салоні ви можете розташувати тварину вагою до 8 кг (не враховуючи вагу переноски), вартість квитка -30% для вашої тварини. Для вас будуть обрані окремі спеціальні місця, для зручної подорожі разом з вашим улюбленцем. 
 2. У багажному відділенні ви можете розмістити тварину вагою до 10 кг у спеціальній переносці. 
 3. Як власник ви несете повну відповідальність за здоров’я вашої тварини. 
 4. Якщо у вашого улюбленця немає протипоказань - під час подорожі рекомендується надати тварині заспокійливі препарати, заздалегідь обговоривши це з професійним ветеринаром. 
 5. У багажному відділенні не рекомендується перевозити тварин з проблемами з серцем або органами дихання (брахіцефалів). 

Найкраще перевірити правила та умови конкретної автобусної компанії, з якої ви плануєте подорожувати, оскільки вони можуть мати свої власні політики щодо перевезення тварин.

Також можна надати декілька порад щодо перевезення тварин автобусом,якщо ви це ніколи не робили. По-перше, подбайте про чистоту та гігієну. Переконайтеся, що ваша тварина не порушує гігієнічних норм і не завдає незручностей іншим пасажирам. Візьміть з собою необхідні засоби для прибирання, якщо необхідно. Утримуйтесь від залишення тварини без нагляду. Завжди стежте за своєю твариною та не залишайте її без нагляду протягом поїздки.

По-друге, прибудьте на зупинку заздалегідь. Забезпечте достатньо часу, щоб дістатися на зупинку заздалегідь і мати достатньо часу для покупки квитків (якщо ви не зробили це онлайн) та організації посадки тварини.

Також варіантом може буде дати вашій тварині снодійне, якщо вона погано реагує на такі перевезення. Таку послугу надає ветеринар. Укол повністю безпечний для тварини. Після нього вона буде спати приблизно 8 годин. Цей варіант підходить власникам неспокійних та нервових тварин.

правила перевезення тварин у міжміському автобусі

Чого не варто робити, якщо ви їдете з твариною в автобусі

Не залишайте тварину без нагляду. Вона може почуватися стресованою або занепокоєною у незнайомому середовищі, тому важливо тримати під контролем свою тварину протягом всієї поїздки. Не забувайте про безпеку та комфорт тварини. Не ставте тварину в небезпеку, не відкривайте переноску або клітку під час руху автобуса. Забезпечте їй достатньо місця для руху та відпочинку, а також воду та їжу за необхідністю.

Не випускайте тварину на волю в автобусі. Це може бути небезпечним і завдати шкоди як тварині, так і іншим пасажирам. Вона має залишатися у своїй переносці або клітці протягом всієї поїздки. Не залишайте будь-які сліди або залишки після тварини. Під час перевезення тварини забезпечте гігієну і приберіть будь-які залишки або бруд, що можуть виникнути під час поїздки.

В салоні автобуса HeyBus Ви маєте можливість перевезти свого улюбленця, якщо його вага не перевищує 8 кілограмів. В багажному відділенні існує можливість розмістити улюбленця, який не перевищує 10 кг, в спеціальному контейнері-переносці. При цьому власник несе повну відповідальність за здоров'я тварини.

Яких тварин не можна перевозити автобусом?

В Україні існують певні обмеження та правила стосовно перевезення тварин автобусом. Зазвичай вони визначаються законодавством, регулюючим перевезення тварин та охорону тваринного світу. Основні обмеження та заборони стосуються таких категорій тварин:

 1. Диких тварин. В Україні перевезення диких тварин без необхідних дозволів заборонене. Це стосується тварин, які знаходяться під охороною та мають спеціальний статус, такі як хижі звірі, рідкісні види птахів і т.д.
 2. Небезпечних тварин. Деякі тварини вважаються небезпечними і можуть бути заборонені для перевезення автобусом. Це можуть бути хижі звірі, отруйні змії, великі павуки тощо. Такі обмеження спрямовані на забезпечення безпеки пасажирів та уникнення потенційних небезпек.
 3. Тварин, які потребують особливого догляду. Деякі тварини, які потребують особливого догляду або спеціальних умов перевезення, можуть бути заборонені для перевезення автобусом. Це можуть бути великі тварини, які потребують спеціального простору, контролю температури, відповідного харчування тощо.

Важливо відзначити, що конкретні обмеження та правила можуть варіюватися залежно від регіону та провайдера автобусних послуг. Рекомендується заздалегідь зв'язатися з автобусною компанією або організацією, що регулює перевезення тварин, для отримання актуальної інформації щодо правил та обмежень.


Олена Черненко

Олена Черненко

Олена є визнаним експертом в галузі автобусних перевезень. Завдяки глибокому розумінню галузі та багатому досвіду, Олена заслужила репутацію надійного партнера, працюючи як з великими перевізниками, так і з приватними компаніями. Її експертиза включає планування маршрутів, аналіз безпеки та ефективності транспортних рішень. У своєму блозі Олена пропонує професійні поради, аналізує поточні тенденції ринку та ділиться своїм досвідом, щоб допомогти читачам краще зрозуміти світ автобусних перевезень.

Пов'язані публікації